Z pomocą dla kierowców!

106 interwencji związanych z pomocą przy uruchomianiu pojazdów samochodowych w ciągu ostatniego mroźnego tygodnia. To rekordowy wynik. Spadek temperatury spowodował, że strażnicy mieli dużo pracy.  Już drugi rok z rzędu w ten sposób pomagamy mieszkańcom Świdnika.

 

To już kolejny rok jak strażnicy miejscy pomagają kierowcom w uruchomianiu samochodów, którym z uwagi na niskie temperatury „odmówiły one posłuszeństwa”. W tym tygodniu przyjęliśmy rekordowe 106 zgłoszeń. Tylko w 15 przypadkach nie udało się ich uruchomić. Dotyczyło to głównie pojazdów z silnikiem diesla, w których pomimo użycia specjalnego urządzenia nie udało się przywrócić dopływu paliwa.

        Trzeba też pamiętać, że oprócz tej pomocy strażnicy wykonują szereg innych czynności związanych z bieżącymi zgłoszeniami m.in. w zakresie spalania odpadów, nieprawidłowego parkowania i blokowania dojazdu czy pomocą w zakresie ochrony osób przed wychłodzeniem.

        Z uwagi na niskie temperatury chwilowo zawiesiliśmy kontrole prowadzone wspólnie z Pegimekiem w zakresie opróżniania nieczystości ciekłych.

        Pomoc w zakresie uruchomiania pojazdów niesiemy każdemu kto ją zgłosi pod nr telefonu 986 i znajduje się na terenie Gminy Miejskiej Świdnik. Pomocy udzielamy oczywiście w tym czasie, gdy nie mamy innych zgłoszeń dotyczących bezpieczeństwa i porządku na terenie gminy. Na pomoc można liczyć w godz. Od 7.00 do 22.00.