Zapraszamy na spotkanie z dr Mariuszem Sokołowskim.

Urząd Miejski w Świdniku w ramach programu rządowego „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka” realizuje projekt „Widzę-Reaguję”. Jednym z jego elementów jest szkolenie dla seniorów w zakresie bezpiecznego zachowania i profilaktyki. Spotkanie odbędzie się 4 października 2017 roku w Sali Kameralnej MOK w Świdniku. Zapraszamy!

W czasie tego spotkania dedykowanego dla seniorów, będzie mowa o zagrożeniach związanych z wyłudzeniami pieniędzy od osób starszych, czy też podstępnym wejściem do domu, mieszkania i kradzieżą. Wykład będzie realizowany w formie prezentacji multimedialnej z pokazem filmów profilaktycznych. Uczestnicy zdobędą wiedzę jak się zachować w określonych sytuacjach, kogo powiadomić, jak współpracować w takich sytuacjach z organami ścigania.

Do prowadzenia tych zajęć zaproszenie przyjął dr Mariusz Sokołowski. Przez ostatnich kilkanaście lat „twarz” Polskiej Policji, obecnie wykładowca uniwersytecki. Spotkanie zaplanowano na 4 października 2017 roku o godz. 12.00 w kinie „Lot” w Świdniku.

Podczas szkolenia przewidziany jest także aktywny udział jego uczestników poprzez zadawanie pytań i poruszanie tematów związanych z bezpieczeństwem. Udział w spotkaniu weźmie też przedstawiciel Świdnickiej Policji. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny.

Program realizowany jest pod honorowym patronatem burmistrza Świdnika Waldemara Jaksona przy współpracy Straży Miejskiej w Świdniku, świdnickich szkół, Miejskiego Ośrodka Kultury oraz innych instytucji samorządu gminy Świdnik współpracujących w zakresie bezpieczeństwa.

 

Patronat medialny:

TVP Lublin, Radio Lublin, Głos Świdnika