Podsumowanie akcji w zakresie pomocy przy uruchomiania pojazdów.

Dzięki temu, że Straż Miejska w Świdniku została wyposażona w specjalne urządzenie rozruchowe, strażnicy mogli nieść pomoc w mroźne dni kierowcom, którzy mieli problemy z uruchomieniem samochodu. Tylko od 1 stycznia do dzisiaj pomagali 107 razy.

 

Strażnicy w Świdniku pomagają mieszkańcom w uruchamianiu samochodów, którym z uwagi na niskie temperatury pojazdy „odmówiły posłuszeństwa”. Telefonowali właściciele zarówno pojazdów z silnikiem diesla jak i benzynowymi. Na 107 zgłoszenia strażnicy uruchomili prawie 90 samochodów. Niestety w pozostałych przypadkach ich pomoc okazała się nie wystarczająca. Dotyczyło to głównie pojazdów z silnikiem diesla, w których pomimo użycia specjalnego urządzenia nie udało się przywrócić dopływu paliwa. W większości pomoc dotyczyła miesięcy najbardziej mroźnych, a więc w styczniu czy lutym ale zdarzały się też przypadku pomocy w kwietniu po ostatnich przymrozkach.

Po ukazaniu się materiału o pomocy niesionej kierowcom przez strażników na miejskiej stronie internetowej, po raz pierwszy pojawiły się „polubienia” na facebooku właśnie dla strażników. To wielka satysfakcja, a zarazem zobowiązanie. Staramy się służyć naszym mieszkańcom jak i osobom przebywającym czasowo na terenie gminy jak najlepiej.

Pod koniec ubiegłego roku Straż Miejska w Świdniku zakupiła specjalne urządzenie do uruchomiania samochodów. Na pomoc może liczyć każdy mieszkaniec kierowca, który nie może uruchomić samochodu na terenie gminy Świdnik, a w tym czasie patrol nie innego zajęcia. Zgłoszenia przyjmujemy pod nr telefonu 986 lub 81 751 41 30.