Wiosenne porządki – jak legalnie pozbyć się odpadów zielonych?

Na terenie Świdnika pojawiły się kontenery z przeznaczeniem na odpady zielone. Pamiętajmy, że odpady należy umieścić w pojemniku, a nie obok. W przeciwnym razie możemy odpowiadać za zaśmiecanie. Tego typu odpady możemy również umieszczać w workach w kolorze brązowym i przekazać je zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów.

Przypominamy: trawę, chwasty, liście, gałęzie drzew i krzewów wrzucamy do pojemników lub worków w kolorze brązowym. Nie możemy natomiast wrzucać odpadów po owocach czy warzywach, resztek pożywienia, odchodów zwierzęcych, popiołu, roślin zaatakowanych chorobami. Nie możemy porzucać odpadów obok pojemnika lecz należy wkładać je do wnętrza. W przypadku gałęzi należy je wcześniej tak pociąć, by wchodziły przez otwory do wewnątrz. W przypadku gdy kontener się przepełni należy powiadomić firmę wywożącą odpady (obecnie Remondis Sp. z o.o. nr tel. 81 751 55 16). Pamiętajmy: porzucenie odpadów obok pojemników to zaśmiecanie miejsca publicznego, za które grozi grzywna do 500 złotych lub nagana.

Lista kontenerów na odpady zielone:

 1. Wiejska
 2. Solidarności 76
 3. Polna
 4. Piękna 50
 5. Jana Matejki
 6. Błękitna 16
 7. Wojska Polskiego 41
 8. Klonowa 64
 9. Czecha
 10. Jaworowa
 11. Struga

Zobacz na mapie http://www.swidnik.gov.info.pl/

Przypominamy, że odpady tzw. zielone w workach zabierane są z domów jednorodzinnych raz w miesiącu (worki należy wystawić w dniu odbioru odpadów), a odpady z domów o zabudowie wielorodzinnej odbierane są w poniedziałki, środy i piątki.