53 prośby do Straży Miejskiej o uruchomienie samochodu!

Dzięki temu, że Straż Miejska w Świdniku została wyposażona w specjalne urządzenie rozruchowe, strażnicy mogli nieść pomoc w ostatni mroźny weekend kierowcom, którzy mieli problemy z uruchomieniem samochodu. W ciągu ostatnich trzech dób interweniowali 53 razy.

Strażnicy w Świdniku pomagali mieszkańcom w uruchamianiu samochodów, którym z uwagi na niskie temperatury samochody „odmówiły posłuszeństwa”. Lawinowo wzrosła ilość wniosków w tym zakresie. Telefonowali właściciele zarówno pojazdów z silnikiem diesla jak i benzynowymi. Na 53 zgłoszenia strażnicy uruchomili 43 samochody. Niestety w 10 przypadkach ich pomoc okazała się nie wystarczająca. Dotyczyło to głównie pojazdów z silnikiem diesla, w których pomimo użycia specjalnego urządzenia nie udało się przywrócić dopływu paliwa.

Pod koniec ubiegłego roku strażnicy zostali wyposażeni w specjalne urządzenie do uruchomiania samochodów, w których w wyniku niskiej temperatury akumulatory uległy rozładowaniu. Oczywiście taka pomoc jest bezpłatna. Na pomoc może liczyć każdy mieszkaniec kierowca, który nie może uruchomić samochodu na terenie gminy Świdnik.