Na emeryturze z odznaką „Bene Merenti Civitati Świdnik”.

W swoje 66 urodziny Bogdan Wrona były Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Świdniku przeszedł wczoraj na emeryturę. Pożegnali go współpracownicy a Burmistrz Miasta Świdnik Waldemar Jakson przyznał mu wyróżnienie „Bene Merenti Civitati Świdnik”, które wręczyła Pani Sekretarz Ewa Jankowska. W uroczystości wziął udział insp. Grzegorz Hołub – Komendant  Powiatowy Policji w Świdniku.

Pan Bogdan Wrona to żywa historia Straży Miejskiej w Świdniku. Od początku jej powstania czyli od roku 1992 tworzył struktury tej jednostki. Początkowo straż funkcjonowała jako jeden z wydziałów Urzędu Miejskiego w Świdniku. Później wraz z wejściem ustawy o strażach miejskich i innych przepisów szczegółowych stała się odrębną jednostką samorządową z własnym budżetem. Cały czas pomimo licznych przemian służy lokalnej społeczności, wspomagając a nawet wyręczając policjantów z niektórych czynności.

Pan Bogdan Wrona to człowiek zasłużony dla społeczności lokalnej, bo tylko takim osobom Pan Burmistrz przyznaje te wyróżnienia – powiedziała Pani Ewa Jankowska Sekretarz Miasta Świdnik – wręczając mu wyróżnienie i dziękując za współpracę.

Współpracownicy Pana Bogdana przygotowali dla niego kilka prezentów niespodzianek. Znając jego charakter i aktywny tryb życia otrzymał zestaw wędkarski oraz pamiątki. Z uwagi na to, że odejście swoje zaplanował w dniu urodzin, była to kumulacja szczerych życzeń wszelkiej pomyślności, do których dołączył się m.in. insp. Grzegorz Hołub – Komendant Powiatowy Policji w Świdniku. Zaskoczony sposobem pożegnania pan Bogdan nie krył wzruszenia.

Jeszcze raz życzymy mu dużo zdrowia na emeryturze i zapamiętamy jako człowieka o wielu cechach godnych do naśladowania. W szczególności to, że mimo często źle kojarzonej pracy strażnika potrafił zdobywać sympatię ludzi poprzez właśnie dobrze rozumianą służbę.